Scelování, oprava čelního skla

 • Co na opravy autoskel říkají pojišťovny?

  Všechny pojišťovny plně akceptují tuto metodu opravy. Některé pojišťovny dokonce opravu vyžadují, pokud prasklina splňuje jejich vnitřní směrnice o velikosti a umístění v ploše skla.

  Každá pojišťovna je povinna uhradit opravu i tzv. nesmluvním autoservisům a to za předpokladu, že klient dodržel řádný postup nahlášení pojistné události a umožnil prvotní prohlídku a pořízení fotodokumentace poškozeného skla osobou, která je k tomu oprávněna danou pojišťovnou.

 • Jaké typy autoskel je možné opravit?
  Naší metodou lze opravit jakákoli dvouvrstvá čelní automobilová skla. Nezáleží na tom, zda se jedná o sklo čiré, tónované, vyhřívané, determální, akustické či reflexní. Opravitelná jsou rovněž střešní neboli panoramatická skla, která se těší čím dále větší oblibě. Kromě osobních je možné kvalitně zacelit i autoskla nákladních automobilů a taktéž i robustní autobusová skla. V neposlední řadě scelujeme i skla zemědělské techniky a dalších strojů.
 • Jaké autosklo nelze opravit touto metodou?
  Pomocí této metody nelze opravit skla kalená, tzn. ta, která jsou na většině vozidel jako boční a zadní, která se v případě rozbití rozpadnou na tisíce kousků.
 • Je možné opravit reflexní sklo po oxidaci fólie?
  V případě, že dojde u reflexního typu autoskla k průniku vzduchu a vlhkosti dovnitř praskliny, může na reflexní fólii začít postupný proces oxidace, protože tato fólie je pokovená. Výsledek oxidace je patrný na obrázku níže. V tomto případě již nelze čelní sklo opravit, je nutná výměna.
 • Zůstane po opravě autoskla něco vidět?

  U některých prasklin ano. Záleží na typu praskliny a na době od poškození k opravě. Čím delší prodleva s opravou, tím je prasklina hůře opravitelná z důvodu zatečení vody do praskliny, případně zanesení drobných částeček do praskliny. Téměř každá oprava autoskla po sobě zanechává jemné optické stopy, které se ve výsledku mohou lišit podle konkrétního typu praskliny.

  Po opravě je původní prasklina v pohledu do interiéru vozu ve většině případů již neviditelná. Řidiči proto nehrozí pokuta ani ztráta bodů a vozidlo bez problémů projde STK.

 • Jak dlouho mobilní oprava praskliny trvá?

  Opravu autoskla ve většině případů provádíme do 1 hodiny od dojezdu technika na místo zásahu.

  Po provedené opravě je vozidlo ihned způsobilé k provozu.

 • Jdou opravit všechny typy prasklin na autoskle?

  90% prasklin do 3 cm v poloměru je technicky opravitelných (bez ohledu na stáří a tvar).

  Paprsek praskliny nesmí končit v okraji skla.

 • Nebudu mít problémy při kontrole na STK?
 • Má tento způsob oprav autoskel další výhody?

  Ano, oprava autoskla metodou scelování zajišťuje okamžitou mobilitu vozidla. Po provedené opravě můžete vozidlo ihned používat.

  Prostřednictvím oprav autoskel dochází z dlouhodobého hlediska ve flotilovém pojištění ke snížení škodného průběhu až o 50%. Tato skutečnost je především zajímavá pro zákazníky s větším vozovým parkem.

  Vozidlo se díky opravě malé prasklinky nevystavujete riziku spojeným s výměnou autoskla (možné poškození karoserie, interiéru a možností netěsností).

 • Měla by mít technologie na opravy autoskel ATEST?
  Oprava čelního skla je zásahem do homologace vozidla a proto by všechny technologie na opravy čelních dvouvrstvých skel používané v ČR měly před použitím získat schválení Ministerstva dopravy ČR, které na základě rozhodnutí vydá ATEST 8SD. U nás každý klient po opravě obdrží malé osvědčení o provedené opravě autoskla schválené právě tímto ATESTEM..
  Námi používaná technologie PS Service Systeme má u Ministerstva dopravy ČR zaregistrovaný řádný ATEST 8SD 3129, který si můžete stáhnou ZDE.
 • Je možné opravit prasklinu v jakémkoli místě čelního skla?

  Legislativa EU vylučuje opravy dvouvrstvých autoskel v zorném poli řidiče – směrnice EHK č.43.

  Zorné pole řidiče v tomto případě není definováno plochou, kterou zabírají oba stěrače. Jedná se pouze o stranu řidiče, pole je vymezeno obdélníkem v šířce 29 cm (14,5 cm na každou stranu od osy volantu) ohraničeném nahoře a dole plochou, kterou zabírá stěrač.

 • Jak velkou prasklinu je možné opravit?
  Technicky je v podstatě možné opravit prasklinu až do průměru 6 cm (3 cm v poloměru od místa dopadu kamene). Prasklina musí být umístěna minimálně 8 cm od rámu autoskla a vstupní otvor (místo dopadu kamene – kráter) by neměl být větší než cca 5 mm.
 • Kde všude mobilní opravy autoskel provádíte?

  Opravy autoskel provádíme kdekoli nedohody a přání zákazníka. Na adrese bydliště či firmy, na chatě atd., zkrátka na celém území České republiky.

  Díky našim službám každý náš zákazník ušetří svůj vlastní čas a finance spojené s cestou

 • Co představují černé skvrny uvnitř praskliny? Nejedná se o nějaké nečistoty?

  Tmavé zabarvení (lépe viditelné, pokud si prasklinu zevnitř skla podložíte bílým papírem) je výsledkem průniku vzduchu do dutiny praskliny, kde mezi první vrstvou skla a bezpečnostní fólií (umístěnou mezi oběma skly) způsobuje určitou optickou vadu vytvářející dojem, že do praskliny pronikly nečistoty.

  Pokud jsou po opravě v prasklině i nadále viditelné černé fleky, s největší pravděpodobností nedošlo ke 100% odsátí vzduchu.

 • Kolik stojí oprava jedné praskliny?
  Cena opravy autoskla je závislá na více faktorech, proto je nejlepší u konkrétní praskliny obrátit se pro stanovení ceny za opravu na některý z našich kontaktů.

Mobilní výměny autoskel

 • Opravdu se mobilní výměny autoskel dají provádět venku? Není to na úkor kvality?
  Výměna autoskla (čelního autoskla, bočního autoskla, zadního autoskla) “pod širým nebem” rozhodně nijak neovlivní kvalitu provedené práce. Navíc polyuretanová lepidla, která se při přesklívání používají, vyžadují pro vlastní vytvrzení dostatečnou vzdušnou vlhkost. Čím je vlhkosti více, tím rychleji lepidla tuhnou. Naše společnost GlassPro používá osvědčenou značku Betaseal, jedná se o lepidla, která se používají do prvovýroby v koncernu Mercedes-Benz. Tato lepidla mají teplotní rozsah až do -20 stupňů celsia.
 • Jak dlouho taková výměna autoskla trvá?
  Vlastní výměnu lepeného čelního skla (demontáž původního skla, čištění a montáž nového skla) ve většině případů provádíme do 1,5 hodiny od příjezdu techniků na místo zásahu (u osobních vozidel). Vzhledem k tomu, že používáme hodinová lepidla s tuhostí garantovanou na 2 airbagy, je možné s vozidlem s jistotou po nalepení nového skla za 90 minut odjet. U ostatních autoskel jako jsou boční, se obecně servisní doba zkracuje a odpovídá cca 1 hodině.
 • Musím si předem zařídit prohlídku poškozeného autoskla v pojišťovně?
  • Ne, nemusíte, fotodokumentaci pro pojišťovnu zařídíme před výměnou sami.
  • Dokonce i pojistnou událost jsme za vás připraveni pojišťovně nahlásit (na základě zplnomocnění).
  • V případě, že se nejedná o smluvní pojišťovnu, je prohlídka technikem pojišťovny vyžadována.
 • Jste schopní mobilně vyměnit jakékoli autosklo?
  Ano, ve své podstatě neexistuje autosklo, které bychom nedokázali vyměnit. Vyměňujeme veškerá autoskla, jako jsou čelní, boční a zadní. Co se týče výbav čelních skel, pak taktéž neexistuje čelní sklo, které bychom nedokázali vyměnit, je skutečně jedno, zda je čelní sklo čiré, tónované, akustické, reflexní, determální, vyhřívané s dešťovým senzorem, s nočním viděním, s adaptivním tempomatem, s headup displejem apod. A je jedno, zda se jedná o osobní, nákladní vozidlo či o autobus, kombajn, traktor, bagr, tramvaj nebo sněžnou rolbu.
 • Jak kvalitní čelní skla montujete?
  Používáme zcela zásadně skla renomovaných výrobců, kteří dodávají skla do prvovýroby, jako jsou např. AGC, Pilkington, Saint-Gobain, Guardian.
 • Kolik mobilní výměna autoskla stojí?
  • Za tuto nadstandardní službu u vás doma nezaplatíte nic – je zcela zdarma a to v případě, že máte čelní sklo připojištěno s dostatečným limitem připojištění.
  • Pokud je čelní sklo nebo kterékoli jiné autosklo na vozidle připojištěné, výměnu zaplatí pojišťovna do maximálně sjednaného limitu. V případě sjednání spoluúčasti u tohoto připojištění, pak pojišťovna při likvidaci pojistné události tuto částku odečítá.
  • V případě plátců DPH uhradí pojišťovna pouze částku bez DPH, DPH se tedy hradí servisu.
  • Pokud autosklo není připojištěné, neváhejte nás kontaktovat pro zjištění přesné ceny za konkrétní výměnu autoskla.

Co požadují pojišťovny?

Pokud bude výměna/oprava autoskla na vašem vozidle hrazena z některého typu připojištění čelních skel (připojištění všech autoskel na vozidle), havarijního nebo povinného ručení, musíme dodržet pravidla pro likvidaci pojistných událostí. Jedná se zejména nahlášení (registraci) pojistné události, prokázání vzniklé škody, což je provedení fotodokumentace a provedení zápisu o poškození.
 • Připravte si prosím:

  Aby se celý proces likvidace pojistné události na nejčastěji na čelním skle urychlil, budeme od vás požadovat následující informace:

  • pojišťovnu, kde máte své vozidlo připojištěno na čelní sklo případně další skla
  • číslo pojistné smlouvy, případně SPZ vozidla
  • jméno vlastníka nebo provozovatele vozidla
  • v případě, že budeme za vás pojistnou událost nahlašovat, pak ještě datum, čas a místo „nehody”, jméno řidiče
  • v případě uplatnění škody z povinného ručení, tuto událost za zákazníka nevyřizujeme
 • Co zařídíme my:

  V případě, že je oprava nebo výměna autoskla, nejčastěji však čelního skla hrazena z vašeho pojištění, pak za vás kompletně vyřídíme celou pojistnou událost a provedeme všechny podstatné činnosti:

  • nahlášení (registraci) pojistné události
  • provedení prohlídky vozidla s pořízením fotodokumentace a zápisu o poškození autoskla
  • v případě leasingu či úvěru vašeho vozidla zajistíme vyřízení případné devinkulace
  • zajištění úhrady námi vystavené faktury na účet servisu GlassPro (na základě vašeho zplnomocnění)
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies? Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti